ناشر محصول

ناشر محصول

کتابهای چاپ شده توسط اساتید گروه

 • پردازش موازی با فناوری SIMD

  Responsive Image
  تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی و حسین امیری، انتشارات دانشگاه گیلان
 • امنیت منابع فناوری اطلاعات

  Responsive Image
  کتاب امنیت منابع فناوری اطلاعات توسط دکتر اسدالله شاه بهرامی عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان و مهندس رامین رفیع زاده گردآوری و از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی به چاپ رسید.
  در محتوای کتاب حاضر علاوه بر ارائه اطلاعات عمومی امنیت، جنبه هاي فني و مديريتي و راهکارهاي پیاده سازی امنيت بحث و بررسی شده است و تلاش شده است تا در حد امکان مطالب به گونه اي عنوان شوند که فهم و درک آنها نياز به دانش اختصاصي در اين حوزه نداشته باشد و بتواند برای طیف زیادی از کاربران فناوري اطلاعات کاربرد داشته باشد.
  آشنایی با کلیات فناوری اطلاعات و امنیت،امنیت در سازمانها،بیان مفاهیم و اصطلاحات امنیتی،شناسايي مخاطرات فناوري اطلاعات،آشنايي بامراكز تامين امنيت وسايتهاوآزمايشگاههاي امنيت كشوروتوليدات علمي آنها،آشنايي با قانون جرايم رايانه اي و آشنايي بااقدامات امنيتي در کشور بخش هایی از این کتاب است.
  معرفي خطرات ومحيط هاي خطرآفرين،آشنایی با بدافزارها،معرفی ریسکها و تهدیدات امنیتی،تدابیر و راهکارهای پیاده سازی امنیت درسازمانها از دیگر بخش های این کتاب می باشد.
 • پردازش موازی و برنامه‌نویسی موازی با GPU

  Responsive Image
  کتاب پردازش موازی و برنامه‌نویسی موازی با GPU توسط دکتر اسدالله شاه بهرامی و به همت انتشارات نص به چاپ رسید.
  برای نوشتن یک برنامه موازی، باید الگوریتم‌ها و کاربردهای مورد نظر مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و انواع سطوح موازی‌سازی با استفاده از ابزارهای مناسب استخراج شود. سپس سطوح موازی‌سازی مختلف استخراج شده باید با کتابخانه‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی موازی بر روی پلتفرم‌ها و پردازنده‌های موجود که قابلیت پردازش موازی با توجه به مدل‌های استخراج شده را دارند طراحی و پیاده‌سازی شود. مدلهای برنامه‌نویسی موازی Single Instruction and Multiple Data (SIMD)، Open Multi-Processing (OpenMP) ، Open Computing Language (OpenCL)، Message Passing Interface (MPI)، Compute Unified Device Architecture (CUDA) و غیره در پلتفرم‌های سخت‌افزاری مختلف طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین قابلیت برنامه‌نویسی موازی در زبان‌های C#، C++ و غیره فراهم شده است. در میان انواع مدلهای برنامه نویسی موازی، مدل CUDA که توسط شرکت Nvidia بر روی پلتفرم واحد پردازشگر گرافیکی (Graphics Processing Unit) پیاده سازی شده است از اهمیت خاصی برخوردار است. معماری واحد پردازشگر گرافیکی (GPU)، قابلیت موازی‌سازی بالایی را با استفاده از اجرای نخ های مختلف بر روی تعداد زیاد هسته های پردازشگر فراهم می‌کند و سرعت آن بسیار بیشتر از واحد پردازشگر مرکزی (CPU) است. با توجه به توان پردازشی بالای GPU در کاربردهای غیرگرافیکی، شاخه‌ی جدیدی در علوم کامپیوتر به نام محاسبات با اهداف همه‌منظوره بر روی واحد GPU ایجاد شده است. هدف فعالان این عرصه، بهره‌گیری از GPU به عنوان یک کمک‌پردازنده محاسباتی در برنامه‌های غیر گرافیکی و برنامه‌های عمومی است. پردازنده‌های گرافیکی جدید، از چندین پردازنده با کارایی بالا تشکیل شده‌اند که قادر به انجام محاسبات بسیار سنگین هستند. لذا با توجه به اهمیت دروس پردازش موازی و برنامه‌نویسی موازی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری لزوم در دسترس بودن منابع مناسب تخصصی در این زمینه ضروری است. با توجه به کمبود منابع فارسی در زمینه پردازش موازی و برنامه‌نویسی موازی با استفاده از پلتفرم GPU، انگیزه‌ای شده تا نویسندگان این مجموعه، با توجه به تجربیات چندین ساله‌ی خود در تدریس این دروس، این نوشتار را فراهم کنند و در اختیار جامعه‌ی دانشگاهی کشور قرار دهند.
 • برنامه نویسی شی گرا

  Responsive Image
  کتاب “اصول،  مفاهیم و تکنیک های برنامه نویسی شیء گرا در زبان  #C”  تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر به همت انتشارات نص به چاپ رسید. برنامه‌نویسی شئ‌گرا یکی از سبک‌های جدید در عرصه طراحی و توسعه انواع نرم‌افزارهای کامپیوتری است.
 • مدار های منطقی

  Responsive Image
  تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی، انتشارات دانشگاه گیلان
 • روش پژوهش و ارائه

  Responsive Image
  تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی، انتشارات نص
 • آموزش تخصصی شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی با OPNET

  تألیف دکتر رضا ابراهیمی آتانی، انتشارات کیان
 • مبانی ریاضیات

  Responsive Image
  تألیف دکتر رضا ابراهیمی آتانی، انتشارات شمس کهن
 • آموزش کاربردی زبان برنامه نویسی # c

  Responsive Image
  کتاب آموزش کاربردی زبان برنامه نویسی # c توسط دکتر اسدا.. شاه بهرامی عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه گیلان از سوی انتشارات نص تالیف شد.
  این کتاب دارای چهار بخش (مشتمل بر نوزده فصل) و یک پیوست است که در پایان هر فصل تمریناتی در نظر گرفته شده است که خواننده می‌تواند براساس آموخته‌های خود در طول فصل، به این تمرینات پاسخ دهد. اساتید گرامی می‌توانند این کتاب را در درس «برنامه‌نویسی پیشرفته» مقاطع کاردانی و کارشناسی کامپیوتر تدریس کنند. با این وجود محتوای کتاب به شکلی آماده شده است که برای تدریس دروس «برنامه‌نویسی سیستم‌های تجاری»، «طراحی سیستم‌های شئ‌گرا» و «مباحث ویژه» مقاطع کاردانی و کارشناسی کامپیوتر و رشته‌های مرتبط مفید باشد. بدیهی است که همانند یادگیری سایر مهارت‌ها، تسلط عمومی در برنامه‌نویسی نیز، مستلزم انجام کار عملی و صرف زمان است.
 • کارگاه کامپیوتر

  Responsive Image
  کتاب کارگاه کامپیوتر توسط دکتر اسدالله شاه بهرامی از طرف انتشارات فاطمی تألیف شد.
  در عصر فناوری اطلاعات و اینترنت، استفاده از کامپیوتر در کلیه امورات زندگی امری عادی و طبیعی شده است. برای استفاده درست از این ابزار، باید دانش و سواد کامپیوتری لازم شامل: آشنایی با سخت افزار ، انواع سیستم های عامل، نرم افزار های کاربردی، انواع شبکه ها و اینترنت، برنامه نویسی تحت وب، نکات امنیتی مربوطه و استفاده درست و ایمن از سیستم های کامپیوتری را با بهترین، سریعترین و مفیدترین روش و منابع کسب کرد. این کتاب منبعی است که کلیه اطلاعات فوق را با سبکی متفاوت در یک مجموعه جمع کرده است، که خواننده بتواند در حداقل زمان، دانش لازم در زمینه های مختلف مهندسی کامپیوتر را کسب نماید. برخی از ویژگیهای این کتاب در مقایسه با دیگر منابع عبارتند از: روند آموزش در اين مجموعه، ساده، گام به گام و مبتني بر تصوير است . مباحث مطرح شده در هر فصل بصورت جامع و به روز،  همراه با جداول و تصاویر واضح برای درک هر چه بهتر خواننده از موضوع مورد بحث، ارائه شده است. کلیه فصول شامل پرسش های تشریحی و تحقیق وپژوهش است. کتاب به صورت خودآموز نوشته شده است تا خواننده بتواند بدون نیاز به کلاس درس آنها را مطالعه و مورد آزمایش قرار دهد و آخر اینکه مطالب کتاب بر اساس مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نوشته شده است.
 • آشنایی با کلیات فناوری اطلاعات و امنیت

  کتاب آشنایی با کلیات فناوری اطلاعات و امنیت توسط دکتر اسدالله شاه بهرامی از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی تهران تألیف شد.
  امنیت در سازمانها،بیان مفاهیم و اصطلاحات امنیتی، شناسايي مخاطرات فناوري اطلاعات،آشنايي بامراكز تامين امنيت و سايتها و آزمايشگاههاي امنيت كشور و توليدات علمي آنها، آشنايي با قانون جرايم رايانه اي و آشنايي با اقدامات امنيتي در کشور بخش هایی از این کتاب است. معرفي خطرات ومحيط هاي خطرآفرين،آشنایی با بدافزارها، معرفی ریسکها و تهدیدات امنیتی، تدابیر و راهکارهای پیاده سازی امنیت درسازمانها از دیگر بخش های این کتاب می باشد
 • مفاهیم مجازی سازی و کاربرد های آن

  Responsive Image
  کتاب آشنایی با کلیات فناوری اطلاعات و امنیت توسط دکتر اسدالله شاه بهرامی از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی تهران تألیف شد.
  کتاب حاضر دارای دو بخش تئوری و عملی در زمینه فناوری مجازی سازی است.
  در بخش اول که شامل فصول اول، دوم و سوم است، مفاهیم و تئوری های اولیه تکنولوژی مجازی سازی با تاکید بر مجازی سازی سرویس دهنده ها که از عوامل پرطرفدار در صنعت فنآوری اطلاعات است شرح داده می شود و در بخش دوم که شامل فصول چهارم، پنجم و ششم است، نحوه نصب، استفاده از تکنولوژی مجازی سازی با استفاده از نرم افزار های مختلف و ارائه شکل های مناسب و عملی شرح داده می شود.
 • مفاهیم اساسی اینترنت اشیا، تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی

 • آموزش MPLS/VPNمبتني بر CISCO، تألیف دکتر رضا ابراهیمی آتانی

 • مفاهیم اساسی اینترنت اشیا، تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی

 • تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم، تألیف سید ابوالقاسم میرروشندل

 • چک الکترونیکی راهبردی در توسعه تجاری و اقتصادی، تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی

 • مفاهیم واقعیت افزوده و کاربردهای آن، تألیف دکتر اسدالله شاه بهرامی

 • اصول طراحی وتوسعه نرم افزارهای مطمئن، تألیف دکتر رضا ابراهیمی آتانی

Responsive Image